• Projekt Archi - przygody

      15.04.2023

      Nasza szkoła bierze udział w tegorocznej edycji projektu „Archi-przygody” organizowanego przez #NarodoweCentrumKultury.

      Archi-przygody to program edukacji architektonicznej, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, tj. uczniów szkół podstawowych. Celem programu jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży na przestrzeń publiczną oraz edukowanie najmłodszych w zakresie możliwości wpływu na nasze otoczenie. Poprzez uczestnictwo w warsztatach, bazujących na nowoczesnych sensorycznych i doświadczalnych metodach pracy, ich mali uczestnicy mogą przekonać się empirycznie, jak ważna dla jakości naszego życia jest estetyka, harmonia oraz środowisko naturalne.

     • Nie Bądź Obojętnym

      19.03.2023

      Młodzi, zdolni i zaangażowani ratownicy wodni prowadzą już drugą edycję projektu społecznego ,,Nie Bądź Obojętnym". Jego głównym celem i przesłaniem jest edukacja społeczeństwa o pierwszej pomocy.

       

      Sami o sobie mówią: „Robimy to z potrzeby serca. Sami nie czerpiemy z tego żadnych korzyści, poza praktyką działań ratowniczych. Zależy nam na tym, żeby nauczyć jak najwięcej ludzi udzielania pierwszej pomocy. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której świadkowie zdarzeń zamiast udzielać pomocy – rozmawiają lub kłócą się na temat tego jakie działania podjąć. Prowadzimy zajęcia w przedszkolach i szkołach podstawowych. Pierwsza pomoc nie jest trudna i warto się jej uczyć. Pomagając wyświadczasz drugiej osobie największą przysługę, jaką możesz ofiarować – ratujesz ludzkie życie!

       

      Zapraszamy na media społecznościowe projektu ,,Nie Bądź Obojętnym” oraz na stronę Centrum Ratownictwa, gdzie znajdują się informacje na temat udzielania pierwszej pomocy i kursów ratowniczych. Zostań Superbohaterem w prawdziwym życiu!

       

      https://www.facebook.com/profile.php?id=100075489925699

      https://www.centrumratownictwa.com/

      https://www.instagram.com/nie.badz.obojetnym_zzt/