•  

      Miło nam poinformować, że nasza Szkoła bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

      Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

      Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów

      W ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 275400 zł. Otrzymane środki zostały przeznaczone na zakup profesjonalnego sprzętu. Zakupiliśmy m.in.: oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony, nagłośnienie, panele akustyczne,  drukarki 3D, długopisy 3D,  okulary VR, roboty edukacyjne i wiele innych.

      LISTA_ZAKUPIONYCH_ELEMENTOW_WYPOSAZENIA_W_RAMACH_PROGRAMU_LABORATORIA_PRZYSZLOSCI.pdf

      Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

       

       

       

      Zapraszamy do śledzenie naszych doświadczeń.

       


       

      • Zajęcia koła informatycznego Robotyka i Druk 3D. 

      • Wykorzystanie okularów Class VR podczas lekcji geografii w klasach 6 i 8

      • Wirtualna rzeczywistość w okularach VR pomogła uczniom klas 6 i 8 zrozumieć budowę wulkanu oraz poznać przepływ lawy w Etnie. Uczennice i uczniowie obejrzeli zorze polarne w Finlandii i Norwegii, odwiedzili największe światowe obiekty UNESCO: Park Narodowy Canyonlands, Wielki Kanion, Park Narodowy Yellowstone w USA. Ponadto mogli zobaczyć modele bazaltu i granitu w 3D, przenieśli się na ulice wielkich metropolii światowych i na szczyt Mount Everest, Statuy Wolności oraz Katedry Notre - Dame.

        27.03.2023 r. - 6.04.2023 r.

         

      • Lekcje fizyki z okularami VR w klasach 7 i 8 - marzec 2023

      • Tym razem uczniowie klas 7 i 8 oglądali czarną dziurę pierwszy raz sfotografowaną w 2019 roku, 

        Ziemię i Mars oraz zagadnienia związane z lotem na Marsa. 

        ​​​​​​​

      • Zajęcia koła informatycznego Robotyka i Druk 3D. 

      • Drukarki 3D a eliminacje do Międzyszkolnego Turnieju Szachowego

      • 1 marca 2023 roku odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Turnieju Szachowego, który odbędzie się w SP nr 8 w Szczecinie. W eliminacjach wzięło udział 21 uczniów z klas IV-VIII. Po 7 rundach w systemie szwajcarskim wyłoniliśmy trzy osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę.
        Każdy zawodnik eliminacji otrzymał mini figurkę Skoczka Szachowego.
        Gadżety były drukowane na drukarkach 3D podczas zajęć informatyki z panem Adamem Kowalczykiem.


        ​​​​​​​


      • Dni Teatru - przedstawienie

      • Zajęcia rozwijające - próba koła teatralnego

      • Mikołajkowej przerwy

      • Okulary VR na lekcjach fizyki Spacer po księżycu


    •  

      • Okulary VR

      • Nowoczesna technologia VR do niedawna kojarzona była jedynie z sektorem rozrywki i gier, niekoniecznie edukacyjnych. Laboratoria Przyszłości - inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - pewnym krokiem wkroczyła do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie. Ku zadowoleniu uczniów i pedagogów wirtualna rzeczywistość znalazła zastosowanie podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Terapia pedagogiczna zyskała dzięki temu nowy wymiar - rodem z przyszłości!


        Pedagog Monika Król-Okopna


         

      • Drukarki 3D w salach informatycznych

      •