• W naszej szkole pracuje zespół pedagogów specjalnych. Skład zespołu to pedagog specjalny oraz nauczyciele współorganizujący kształcenie uczniów z niepełnosprawnością.

Pedagog specjalny planuje, organizuje, prowadzi i modyfikuje działania edukacyjne,terapeutyczne czy też opiekuńcze dla uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

Zadaniem pedagoga specjalnego jest przede wszystkim diagnozowanie problemów i podejmowanie działań, które dany problem mogą niwelować. W tym często we współpracy np. z psychologiem szkolnym, z poradnią psychologiczno-pedagogiczną, nauczycielami, rodziną ucznia i z samym uczniem.

Nauczyciele współorganizujący kształcenie uczniów z niepełnosprawnościąwspierają, wspomagają zajęcia prowadzone przez nauczyciela danego przedmiotu w klasie ogólnodostępnej, do której uczęszczają także dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Zadaniem zespołu specjalistów jest:

- wsparcie i pomoc uczniom, którym towarzyszą różnego rodzaju dysfunkcje lub choroby przewlekłe.Wspieranie  dziecka z niepełnosprawnością dotyczy trzech obszarów działania: edukacyjnego, integrującego i wychowawczego.

- dbałość o to, aby w pracy z dzieckiem wymagającym wsparcia zostały dobrane odpowiednie do jego potrzeb i możliwości metody, formy kształcenia oraz środki dydaktyczne.

Zespół podejmuje  działania, których celem jest rozpoznanie indywidualnych potrzeb rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych uczniów. Znajomość potrzeb i możliwości pozwala:

- określić mocne strony, predyspozycje, zainteresowania oraz uzdolnienia uczniów.

- rozpoznawać przyczyny trudności w funkcjonowaniu

- rozpoznawać niepowodzenia edukacyjne uczniów.

Zależy nam, aby wszyscy uczniowie w naszej szkole mogli z sukcesem dążyć do realizacji swoich planów i marzeń!