•  Szanowni Rodzice,

    w związku z długotrwałą sytuacją epidemiczną oraz różnymi obostrzeniami z niej wynikającymi wielu młodych ludzi bardziej intensywnie odczuwa smutek, niepokój, strach, osamotnienie, bezradność. Mogą to być pierwsze sygnały zaburzeń depresyjnych, które należy obserwować i o których trzeba z dzieckiem rozmawiać, a w przypadku ich nasilania, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

       Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach przekazuje Państwu materiał informacyjny dotyczący problemu depresji u dzieci i nastolatków. Znajdziecie w nim Państwo wskazówki dotyczące przyczyn, objawów i sposobów rozpoznawania zaburzeń depresyjnych, podpowiedzi jak można dzieci wzmacniać i chronić przed depresją, a także dane kontaktowe do instytucji, które wspierają i udzielają profesjonalnej pomocy.

    Materiał ten, to ulotka oraz krótka prezentacja pod tytułem "Zaburzenia depresyjne u dzieci - jak je rozpoznawać i jak pomagać" wypracowane przez profesjonalistów pracujących w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Policach, którzy na co dzień pomagają młodym ludziom borykającym się z zaburzeniami depresyjnymi.

     

    Gorąco zachęcamy do zapoznania się

    z dołączonym poniżej materiałem.

     

    Depresja_ulotka.pdf

    Depresja_prezentacja.pdf